Ekskursioonid külavahel

-Külastatakse Ruhnu väikest muuseumi, Korsi talukompleksi ning kaht kirikut. Korsi talu on viimane säilinud ruhnurootslaste tüüpelamu oma ainulaadse küürkatuse ja hoonestusega.
-Baltimaade vanim puitehitis - Ruhnu vana puukirik on ehitatud 1644. a. See väike ja hämar tõrvalõhnaline jumalakoda on olnud juba sadakond aastat Ruhnu külastajate lemmikvaatamisväärsus.
-Vaid kolme sammu kaugusel vanast kirikust asub kauni raudkivimüüriga Ruhnu uus kirik, ehitatud 1912. aastal.
-Giid räägib Teile saarest, ruhnurootslaste ajaloost, nõukogudeaegsest elu-olust ning tänapäevast.

Ekskursioon kestab umbes 2 tundi.
Hind 25 € tund

Hinnale lisandub:
muuseumi pilet 5 eurot täiskasvanud ja 3 eurot õpilased ja eakad
kirikute pilet 5 eurot täiskasvanud ja 3 eurot õpilased ja eakad

(alla 7 a tasuta)

Ringreis auto kastis

Et saada saare loodusest parem ülevaade sõidetakse läbi madalalt ja tasaselt läänekaldalt, mis erineb sootuks saare künklikust okasmetsaga kaetud idakaldast. Saab näha vana katkusurnuaia kohta ja haruldast künnapuud.
Ringreis sisaldab ka Ruhnu kuulsa tuletorni külastust, mis asub umbes 1 km kaugusel Limo rannast koos oma laulvate liivade ja luidetega.
Sõit saab tavaliselt alguse küla keskelt kaupluse parklast kestab umbes 2 tundi koos vahepeatustega ja lõpeb sealsamas parklas.
Üks auto mahutab kuni 20 inimest ja kokku võimalik kaasata kolm veoautot 50 reisijakohaga autokastides.

Hind 18 eurot täiskasvanud / 12 eurot õpilased ja eakad
(alla 7 a tasuta)

Hinnale lisandub tuletorni pilet 5 € täiskasvanud, 3 eurot lapsed ja eakad
(alla 7 a tasuta)

Võimalik on kokku leppida erinev marsruut ja hind

Võimalik tellida taksoteenust saarel ühest punktist teise 3 eurot inimene, kuid mitte alla 15 eurot üks ots.  

Filmiprogramm

Ruhnu Kultuuriruum näitab rahvamajas programmi Ruhnu Ajaloolised Filmid saare külalistele. Filmiprogrammi tulust toetatakse MTÜ Ruhnu Kultuuriruumi projekti Rahvamaja tegutsemist. Programm koosneb neljast filmist:

-Theodor Lutsu film „Ruhno“, valminud 1931 a (ruhnurootslaste kombed, rahvariided, külapilt esimese Eesti Vabariigi ajal).

-Tallinnfilmi Ringvaade Ruhnust, valminud 1990 (Ruhnu külapilt, inimesed ja tulevikuperspektiivid Nõukogude Liidu lagunemise ja Eesti Vabariigi tekkimise ajal).

-Lätlaste animatsioon "Karu tuleb!" („Lācis Nāc!“) Ruhnu karu ainetel, valminud 2008 (lätlased naeravad ruhnlaste ja Ruhnus möllanud karu üle).

- Ülo Pikkovi "Taaskohtumine" on lugu inimeseks olemisest Ruhnu saarel, oma kodu kaotamisest ja selle taas leidmisest, lugu rahu tegemisest oma minevikuga. Animafilm valmis 2021 aastal ja on tehtud saarelt leitud objektidest, taaskastutatuna.

Programm kestab 60 min.
Hind 5 € täiskasvanu / 4 € õpilane ja pensionär
(alla 7 a tasuta)

Võimalus eritellimusteks gruppidele, vajadusel - rahvamaja@ruhnu.ee
Mihkel Urmet +372 5434 0805