Ekskursioonipakett

Ekskursioonipakett koosneb kolmest osast ja maksab 30 € täiskasvanu/25 € pensionär/20 €õpilane. Soovi korral saab mõne osa välja jätta ja valida just Teile sobiva.  

      *Ajaloo ekskursioon: ekskursioon kestab umbes 2 tundi
      *Ringreis veoauto kastis: sõit kestab umbes 2 tundi
      *Ruhnu-teemalised filmid: programm kestab 50 min

Ekskursioonipaketi kolm osa on jagatud päeva peale laiali nii, et terve päev on sisustatud. Pärast hommikusööki turismitalus, tavaliselt kell 10.00 algab ajaloo ekskursioon.   

Pärast lõunat, tavaliselt kell 13.00 läheme veoautoga ringreisile. Ringreisi algus ja lõpppunkt on kokkuleppeline. Tavaliselt saab reis alguse Liise talu kaupluse parklast ja lõpeb ka seal. Ringreis koosneb mitmete erinevate  kohtade külastustest ja peatustest, sealhulgas tuletorn, Limo rand ja luited, Põhjasõjaaegne katkuhaua künnapuu jpm.   

Pärast õhtusööki, kell 20.00, kui on veel jaksu, saab vaadata Ruhnu väikeses ja armsas rahvamajas suurelt ekraanilt filmiprogrammi, mis justkui täiendab päeval nähtut ja kuuldut pildina.  
Kellaajad on kokkuleppelised, aga tuleb arvestada, et kui mõnel päeval on mitu gruppi, kes soovivad paketti, siis tuleb olla ajaliselt paindlikum.

Broneeri kohe

EKSKURSIOON KÜLAVAHEL

-Külastatakse Ruhnu väikest muuseumi, Korsi talukompleksi ning kaht kirikut. Korsi talu on viimane säilinud ruhnurootslaste tüüpelamu oma ainulaadse küürkatuse ja hoonestusega.
-Baltimaade vanim puitehitis - Ruhnu vana puukirik on ehitatud 1644. a. See väike ja hämar tõrvalõhnaline jumalakoda on olnud juba sadakond aastat Ruhnu külastajate lemmikvaatamisväärsus.
-Vaid kolme sammu kaugusel vanast kirikust asub kauni raudkivimüüriga Ruhnu uus kirik, ehitatud 1912. aastal.
-Giid räägib Teile saarest, ruhnurootslaste ajaloost, nõukogudeaegsest elu-olust ning tänapäevast.

Ekskursioon kestab umbes 2 tundi.
Hind 25 € tund

Hinnale lisandub:
muuseumi pilet (2,5 € täiskasvanu, 2 € üliõpilane, 1 € õpilane)
kirikute pilet (5 € täiskasvanu ja 3 € õpilased ja pensionärid).

(alla 7 a tasuta)

Broneeri kohe

Ringreis auto kastis

Et saada saare loodusest parem ülevaade sõidetakse läbi madalalt ja tasaselt läänekaldalt, mis erineb sootuks saare künklikust okasmetsaga kaetud idakaldast. Saab näha vana katkusurnuaia kohta ja haruldast künnapuud.
Ringreis sisaldab ka Ruhnu kuulsa tuletorni külastust, mis asub umbes 1 km kaugusel Limo rannast koos oma laulvate liivade ja luidetega.
Sõit saab tavaliselt alguse küla keskelt kaupluse parklast kestab umbes 2 tundi koos vahepeatustega ja lõpeb sealsamas parklas.
Auto mahutab kuni 20 inimest.

Hind 12 € täiskasvanu / 8 € pensionär / 6 € õpilane
(alla 7 a tasuta)

Hinnale lisandub tuletorni pilet (4 € täiskasvanu, 2 € lapsed ja eakamad)
(alla 7 a tasuta)

Võimalik on kokku leppida erinev marsruut ja hind

Broneeri kohe

Filmiprogramm

Programm koosneb kolmest filmist:
-Theodor Lutsu film „Ruhno“, valminud 1931 a (ruhnurootslaste kombed, rahvariided, külapilt esimese Eesti Vabariigi ajal).
-Tallinnfilmi Ringvaade Ruhnust, valminud 1990 (Ruhnu külapilt, inimesed ja tulevikuperspektiivid Nõukogude Liidu lagunemise ja Eesti Vabariigi tekkimise ajal).
-Lätlaste animatsioon "Karu tuleb!" („Lācis Nāc!“) Ruhnu karu ainetel, valminud 2008 (lätlased naeravad ruhnlaste ja Ruhnus möllanud karu üle).
Programm kestab 50 min.
Hind 4 € täiskasvanu / 3 € õpilane ja pensionär
(alla 7 a tasuta)

Broneeri kohe

Hülgeretk

Sobiva ilma korral on võimalik tellida paadiga hülgeretk Ruhnu vetes.
Hülged on julged ja tulevad uudistama.

-Suure paadiga (Cumulus 164) retke hinnaks on 150.- retke kestus on c.a. 1,5 h (iga järgnev tund 50.-) Paadi mahutavus kuni 6 reisijat.
-Väikse paadiga (Romana 360) retke hind 100.- kestus c.a. 1,5 h (iga järgnev tund 30.-). Paadi mahutavus kuni 2 reisijat.


Meelis Peet +372 56 58 686
peet.meelis@gmail.com

Broneeri kohe