Ekskursioonipakett

Ekskursioonipakett koosneb kolmest osast ja maksab 25 € täiskasvanu/20 € õpilane. Soovi korral saab mõne osa välja jätta ja valida just Teile sobiva.  

      *Ajaloo ekskursioon: ekskursioon kestab umbes 2 tundi
      *Ringreis veoauto kastis: sõit kestab umbes 2 tundi
      *Ruhnu-teemalised filmid: programm kestab 50 min

Ekskursioonipaketi kolm osa on jagatud päeva peale laiali nii, et terve päev on sisustatud. Pärast hommikusööki turismitalus, tavaliselt kell 10.00 algab ajaloo ekskursioon.  

Pärast lõunat, tavaliselt kell 13.00 läheme veoautoga ringreisile ja lõpetame reisi tuletorni juures, kus Limo rannani on kõigest 1 km jalutada ja igaüks saab otsustada, kas minna suplema või jalutada Limo luidetel.  

Pärast õhtusööki, kell 20.00, kui on veel jaksu, saab vaadata Ruhnu väikeses ja armsas rahvamajas suurelt ekraanilt filmiprogrammi, mis justkui täiendab päeval nähtut ja kuuldut pildina.  
Kellaajad on kokkuleppelised, aga tuleb arvestada, et kui mõnel päeval on mitu gruppi, kes soovivad paketti, siis tuleb olla ajaliselt paindlikum.

Broneeri kohe

EKSKURSIOON KÜLAVAHEL

-Külastatakse Ruhnu väikest muuseumi, Korsi talukompleksi ning kaht kirikut. Korsi talu on viimane säilinud ruhnurootslaste tüüpelamu oma ainulaadse küürkatuse ja hoonestusega.
-Baltimaade vanim puitehitis - Ruhnu vana puukirik on ehitatud 1644. a. See väike ja hämar tõrvalõhnaline jumalakoda on olnud juba sadakond aastat Ruhnu külastajate lemmikvaatamisväärsus.
-Vaid kolme sammu kaugusel vanast kirikust asub kauni raudkivimüüriga Ruhnu uus kirik, ehitatud 1912. aastal.
-Giid räägib Teile saarest, ruhnurootslaste ajaloost, nõukogudeaegsest elu-olust ning tänapäevast.

Ekskursioon kestab umbes 2 tundi.
Hind 25 € tund

Hinnale lisandub:
muuseumi pilet (2,5 € täiskasvanu, 2 € üliõpilane, 1 € õpilane)
kirikute pilet (5 € täiskasvanu ja 3 € õpilased ja pensionärid).

Broneeri kohe

Ringreis auto kastis

Et saada saare loodusest parem ülevaade sõidetakse läbi madalalt ja tasaselt läänekaldalt, mis erineb sootuks saare künklikust okasmetsaga kaetud idakaldast. Saab näha vana katkusurnuaia kohta ja haruldast künnapuud.
Ringreis lõpeb Ruhnu kuulsa tuletorni juures, mis asub umbes 1 km kaugusel Limo rannast koos oma laulvate liivade ja luidetega.
Sõit kestab umbes 2 tundi koos vahepeatustega.
Auto mahutab kuni 20 inimest.
Hind 10 € täiskasvanu / 7 € pensionär / 5 € õpilane
(alla 7 a tasuta)
Hinnale lisandub tuletorni pilet (3 € täiskasvanu, 2 € lapsed ja eakamad).

Võimalik on kokku leppida erinev marsruut ja hind

Broneeri kohe

Filmiprogramm

Programm koosneb kolmest filmist:
-Theodor Lutsu film „Ruhno“, valminud 1931 a (ruhnurootslaste kombed, rahvariided, külapilt esimese Eesti Vabariigi ajal).
-Tallinnfilmi Ringvaade Ruhnust, valminud 1990 (Ruhnu külapilt, inimesed ja tulevikuperspektiivid Nõukogude Liidu lagunemise ja Eesti Vabariigi tekkimise ajal).
-Lätlaste animatsioon "Karu tuleb!" („Lācis Nāc!“) Ruhnu karu ainetel, valminud 2008 (lätlased naeravad ruhnlaste ja Ruhnus möllanud karu üle).
Programm kestab 50 min.
Hind 3 € täiskasvanu / 2 € õpilane ja pensionär
(alla 7 a tasuta)

Broneeri kohe